©NovelBuddy
PREVIEW
... e of persimmons at four yuan per jin and hawthorns at eight yuan per jin,
it was like a bomb dropped into a calm lake, causing a huge uproar.
It got all the villagers excited!
"What? Persimmons can sell for four yuan per jin? How is that possible? I just went to the market two days ago and sold persimmons for only eight mao per jin!"
"When did persimmons become so valuable?"
The villagers were buzzing because many of their families grew persimmons. After a ...
YOU MAY ALSO LIKE